کد مطلب: 11359
تاریخ انتشار : 25 فرو 1395 - 10:22
مدیر کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی با بیان این که سوم خرداد، یک حماسه ملی است، گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، مراسم بزرگداشت پنجم اردیبهشت سال جاری با حضور سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور در صحرای طبس برگزار می شود.

به گزارش نسل آگاه ،به نقل از  خاورستان، علی قاسمی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی ظهر امروز در جلسه ستاد گرامیداشت آزادسازی خرمشهر با بیان این که فتح خرمشهر،فتح خاک نیست بلکه فتح ارزش های اسلامی است،اظهار کرد: سوم خرداد،یک حماسه ملی است و اگر حضور ملت رشید ایران در صحنه جبهه های دفاع نبود،نه حماسه آن پیروزی تحقق پیدا می کرد و نه حماسه حضور مردم در جشن پس از پیروزی.

 
 وی با بیان این که پاسداشت فتح خرمشهر،در گرو پاسداشت مردمی در همه صحنه ها است،تصریح کرد: در خراسان جنوبی نیز همانند دیگر استان ها،ویژه برنامه هایی همچون مراسم تجلیل از خانواده شهدا، صبحگاه مشترک، تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس، ایستگاه صلواتی و اجرای برنامه عمومی در سازمان‌ها برگزار می‌گردد.
مدیر کل حفظ آثار و ارزش هایی دفاع مقدس خراسان جنوبی ضمن  اشاره به نواختن و پخش مارش عملیات فتح خرمشهر در ساعت 11 صبح سوم خردادماه، افزود: مراسم سالروز شکست خفت‌بار حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس، پنجم اردیبهشت‌ماه و همزمان با سالروز این واقعه‌ مهم تاریخی، در محل صحرای طبس برگزار می‌شود.
قاسمی با بیان این که طبق هماهنگی های انجام شده،در مراسم پنجم اردیبهشت ماه سال جاری،سردار نقدی سخنرانی خواهند نمود،عنوان کرد: همچنین سخنرانی سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز برای این مراسم پیش‌بینی شده اما هنوزبه صورت کامل قطعی نشده است.
وی متذکر شد: خانواده معظم شهیدان محمد منتظر قائم تنها شهید این واقعه (فردوس)، خانواده شهید رحیمی (بیرجند) و شهید باقری اولین خبرنگاری که در صحنه صحرای طبس حاضر شد به این مراسم دعوت شده‌اند تا در مراسم مذکور از آنان تقدیر گردد.
مدیر کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی ازحضور حامد زمانی در مراسم سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس، خبر داد و اذعان داشت: ویژه برنامه‌های متعدد دیگری شامل برگزاری دعای ندبه در محل آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(علیه السلام)، اجرای سرود، رونمایی از کارت ملی شهید منتظر قائم و رونمایی از تمبر یادبود 5 اردیبهشت برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به این که  زادگاه شهید " محمد منتظر قائم " در شهرستان فردوس بوده و وی در حادثه صحرای طبس شربت شهادت نوشید،گفت: مقرر گردیده که المانی از این شهید والامقام در شهر فردوس و بیرجند ساخته شود.