کد مطلب: 11361
تاریخ انتشار : 25 فرو 1395 - 10:30
سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی:
زمینه ترویج بیمه ازدواج در خراسان جنوبی مهیا می شود
سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: بیمه ازدواج جوانان با هدف تسهیل در امر ازدواج جوانان و افزایش حس مسوولیت پذیری و مشارکت خانواده ها در این عرصه تدوین شده است.

به گزارش نسل آگاه ، به نقل از  خاورستان، قناد سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: جوانان سرمایه اجتماعی همه جوامع به شمار می‌آیند و اکنون بسیاری از آنان با مشکلات و تردیدهایی در حوزه فردی، ارتباطی، اشتغال و آینده‌ زندگی خصوصاً در عرصه ازدواج مواجه هستند.

 

وی بابیان اینکه مشاوره و آموزش پیش از ازدواج و بیمه آن می‌تواند بخشی از این ناامیدی و تردید را میان جوانان کاهش دهد افزود: بر همین اساس بیمه ازدواج جوانان در راستای توجه به نسل جوان و مسائل مرتبط با آن که از مهمترین اصول مورد توجه دولت تدبیر و امید است و با هدف تسهیل در امر ازدواج جوانان و افزایش حس مسوولیت پذیری و مشارکت خانواده ها در این عرصه تدوین شده است.

 

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اظهار کرد: تهیه جهیزیه، کمک هزینه مسکن، حق المشاوره، مهریه و کمک هزینه مراسم ازدواج، کمک هزینه لغو ناگهانی مراسم ازدواج و هزینه تولد اولین فرزند، از جمله مزیت هایی است که در این بسته حمایتی دیده شده است.

 

قناد تصریح کرد: پیرو دستور العمل صادره از سوی معاونت ساماندهی امور جوانان کشور به استان ها، این طرح پس از رایزنی های اولیه با شرکت بیمه برای تصمیم  نهایی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان ارائه خواهد شد.