کد مطلب: 11365
تاریخ انتشار : 1 ارد 1395 - 10:57
رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان جنوبی به نامگذاری شعار امسال به نام "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: در این راستا از سال گذشته کارگروه اقتصاد مقاومتی در استان تشکیل و امسال با جدیت بیشتری پیگیری می‌شود.

به گزارش نسل آگاه ، به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سجاد رضایی صبح امروز در بازدید از دفتر خبرگزاری تسنیم در خراسان جنوبی اظهار داشت: خبرگزاری تسنیم نسبت به خبرگزاری‌های دیگر جوان تر است اما تاکنون بسیار خوب درخشیده و هم در سرعت اخبار و هم کیفیت محتوا و آگاهی بخشی به مخاطب بسیار خوب عمل کرده است.

وی افزود: سال گذشته مطالبه گری در حوزه رسانه مطرح شد و امسال نیز توجه به این امر نکته بسیار مهمی است و در بحث اقتصاد مقاومتی نیز مطالبه گری مطرح است.

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان جنوبی گفت: باید در عرصه رسانه نیز این کار انجام شود و رسانه‌ها بتوانند زبان گویای مردم در این زمینه باشند و با مطالبه گری بتوانند مشکلات مردم را حل کنند که با تحقق این امر تحول خوبی در سطح استان انجام خواهد شد.

رضایی با تأکید بر اینکه نیاز است درد دل مردم توسط اصحاب رسانه به گوش مسئولان رسانده شود، افزود: در دو سال اخیر سایت‌ها، خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها در بحث مطالبه گری بسیار خوب پیش رفتند و این نشان دهنده این است که رسانه‌ها می‌توانند نقش خوبی را در این زمینه ایفا کنند.

وی با بیان اینکه در موضوعات مختلف نیازمند همدلی رسانه‌ها هستیم، تصریح کرد: این امر به ویژه در بحث اقتصاد مقاومتی نیز مطرح است و همه باید همراه و همدل با هم هم کار کنند تا این مهم محقق شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان جنوبی با بیان اینکه تحقق این امر نیازمند برنامه ریزی مناسبی است، گفت: در این راستا در بحث اقتصاد مقاومتی کارگروهی تشکیل شده که امسال با جدیت بیشتری تشکیل منظم جلسات این کارگروه دنبال می‌شود.

رضایی تصریح کرد: در این کارگروه سعی ما بر این است تا از مسئولان دعوت کنیم تا در بحث‌های مختلف جوابگو باشند و هم نقاط قوت و هم نقاط ضعف مطرح و برای رفع آن چاره اندیشی شود که رسانه‌ها در این زمینه می‌توانند خیلی کمک کنند و در این راستا توقع ما از خبرگزاری تسنیم بسیار بیشتر از سایر رسانه‌ها است.

وی با بیان اینکه نیروی خبرنگار علاقه مند در استان خیلی کم داریم، افزود: باید تغییراتی انجام دهیم که کیفیت کار خیلی بیشتر شود و کار کردن در بحث تولید محتوا نیز امسال در دستور کار است و باید آموزش کیفی در این زمینه انجام شود و در حوزه گرافیک و حوزه چند رسانه ای نیز کمبوداتی وجود دارد که باید رفع شود.

رضایی از برگزاری اردوهای جهادی خبرنگاران در سال جدید خبر داد و خاطرنشان کرد: در این راستا مسئولان باید پای کار بیایند و آن را مدیریت کنند.

وی گفت: مدیران استان در بحث محرومیت زدایی زیاد کار نکردند و از منطق محروم کمتر بازدید می‌شود که خبرنگاران باید در این زمینه ورود پیدا کنند چرا که روستائیان در مناطق محروم پتانسیل بالایی دارند و باید از ظرفیت جوانان روستا استفاده شود.

مدیر دفتر خبرگزاری تسنیم در خراسان جنوبی با بیان اینکه خبرگزاری تسنیم یک خبرگزاری ارزشی است گفت: این خبرگزاری از دی ماه 92 کار خود را در خراسان جنوبی آغاز کرده است.

محمد قربانی بیان کرد: طی این مدت این خبرگزاری با فراز و نشیب‌های مختلف و با حداقل امکانات و وجود دو تا سه خبرنگار در مرکز استان وهمچنین دو تا سه خبرنگار دربرخی شهرها فعالیت خوبی کرده است و به طور متوسط ماهانه بین 350 تا 400 خبر، گزارش و مصاحبه به جز خبرهای تصویری روی خروجی خبرگزاری قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/