کد مطلب: 6949
تاریخ انتشار : 1 بهم 1393 - 15:41
خبر مدرسه: الحق و والانصاف آقازاده بود چراکه تنها یادگاری ما از او تنها چند عکس و دو خبر است، آقازاده‌ای که مادرش او را برای میدان نبرد ساخته بود نه برای میدان‌های خودنمایی و فخر و رانت بازی...

به گزارش نسل آگاه ،  به نقل از زنان قم ، خبر شهادت جهاد مغنیه در حالی همچون شوکی بر جامعه اسلامی وارد شد که هیچ‌کس فکر نمی‌کرد چنین آقازاده‌ای درصحنه‌های نبرد حاضر شود و چنین دلیرانه درراه آرمان‌های خود و کشورش بجنگد.

این در حالی است که عماد مغنیه پدر جهاد مغنیه نیز چند سال پیش به فیض شهادت نائل آمد و میراث شهادت را برای پسر به یادگار گذاشت.

مادر عماد مغنیه در مورد شهادت نوه‌اش می‌گوید: از "سید حسن نصرالله" عذر می‌خواهم که برایم فرزندی باقی نمانده است تا درراه خدا تقدیمش کنم و امروز نوه‌ام را در این راه تقدیم کردم.

چگونه می‌توان دل دریایی چنین مادری را توصیف کرد؟ وی که در چند سال اخیر پسر خودرا ازدست‌داده است نه‌تنها از شهادت نوه‌اش ناراحت نیست بلکه باروحیه‌ای باورنکردنی آرزوی داشتن فرزندان بیشتری را دارد تا آن‌ها را تقدیم اسلام کند.

این در حالی است که روحیه ستودنی مادر شهید مغنیه در کشور عزیزمان کم‌نظیر نبوده و مادران بسیاری هستند با روحیه ای ستودنی شهادت فرزندان خودرا مایه افتخار دانسته و از شهادت آنان ابراز خرسندی می‌کنند.

این درحالی است که در مراسم تشییع پیکر این شهید بزرگوار مادران و دختران زیادی حضور داشتند و آمده بودند تا تعهد به میثاق و آرمان های مادرانی چون مادر جهادو عماد مغنیه را اثبات کنند.

همه می‌دانیم جهاد مغنیه آقازاده‌ای بود که به‌راحتی می‌توانست در بسیاری از مناطق کم‌خطر به خدمت پرداخته و یا بورس های مناسبی را دریافت کند اما وی را در سکوت خبری کاملی در خط مقدم یافتیم آن‌هم بعد از خبر شهادتش ...!

جهاد که در مراسم هفتم پدرش برای اولین بار درملأعام حاضرشده بود طی سخنرانی خود با صدای رسا خطاب به سیدحسن نصرالله اعلام می‌کند: ما فرزندان تو‌ایم مثل همه فرزندان شهدا و هیچ گاه سلاح و میدان مبارزه را ترک نمی‌کنیم.

 باید بر دستان مادر چنین جهادگری بوسه زد چراکه امنیت و آرامش خویش را فدای آرمان‌ها و اعتقاداتش کرده و جان‌عزیز خودرا فارغ از تمام لذت‌های دنیوی درراه اسلام و ایمان فدا کرده است.

طومار شجاعت و شهادت چنین فرزندانی هیچ‌گاه ناتمام نخواهد ماند چراکه فرزندان پاک سرزمین ایثار و فداکاری که در دامن مادرانی زهرایی به بار آمده اند، به‌زودی طومار دشمنان را درهم خواهند پیچید.

 

منبع : زنان قم

نظرات کاربران

واقعا آفرین به صبر این مادر و تبریک می گویم که اینچنین فرزندی را تربیت کرده است ، کاش تمامی مادران هم اینچنین بودند .

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.