کد مطلب: 6960
تاریخ انتشار : 2 بهم 1393 - 13:21
مدیر آموزش و پرورش نهبندان از شناسایی 39 نفر بی سواد بین 10 تا 20 سال در این شهرستان خبر داد .

به گزارش نسل آگاه ، به نقل از نهبندان خبر،حسین پرنده در جلسه پشتیبانی شورای آموزش و پرورش نهبندان اظهار کرد: در طرح مسدود کردن مبادی بی سوادی افراد در سنین 10 تا 49 سال جامعه هدف آموزش و پرورش را تشکیل می دهند و تا کنون بیش از 9 میلیون نفر بی سواد در کشور شناسایی شده اند .

 
وی افزود: در این شهرستان 94 نفر بی سواد بین 10 تا 20 سال شناسایی شده اند که از این تعداد فقط 39 نفر مربوط به این شهرستان هستند به گونه ای که بعد از تحقیقات به عمل آمده مشخص شد از این تعداد 39 نفر معلول جسمی حرکتی و یا ذهنی بوده ، 14 نفر غیر بومی و 2 نفر نیز فوت کرده اند که در مجموع تا کنون 39 نفر بی سواد بین 10 تا 20 سال این شهرستان شناسایی شده اند .
 
مدیر آموزش و پرورش نهبندان گفت: در این طرح تا کنون 240 نفر را تحت پوشش خدمات آموزشی خود قرار داده ایم و 188 نفر کم سواد نیز در دوره انتقال ثبت نام شده اند که در مقایسه با سال گذشته 4 برابر جذب داشته ایم .
 
پرنده تصریح کرد: این شهرستان در جذب بی سوادها رتبه نخست استان را به خود اختصاص داده است ولی هنوز نواقصی وجود دارد که باید رفع شود چرا که در برخی از روستاها هنوز کسانی هستند که حاضر به سواد آموزی نیستند .
 
وی تاکید کرد : رفع بی سوادی در جامعه اثرات مثبتی خواهد گذاشت که قطعا به نفع جامعه خواهد بود .
 
همچنین در این جلسه معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری نهبندان اظهار کرد: در جامعه امروزی برقراری عدالت و پیشرفت وابسته به علم آموزی است و همه باید برای این امر مهم گام برداریم .
 
وی همچنین خاطر نشان کرد: باید لیست جامعی از افراد باسواد و بی سواد این شهرستان تهیه شود تا بتوان برای آنها برنامه ریزی کرد و هر اداره ای که در دستگاه خود نیروی بی سواد دارد باید به آموزش و پرورش معرفی کند.
انتهای پیام/

 

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.