کد مطلب: 6971
تاریخ انتشار : 2 بهم 1393 - 15:02
سرپرست جمعیت هلال‌احمر شهرستان بیرجند از برگزاری نخستین جشنواره سراسری قرآن و عترت ویژه اعضای سازمان جوانان و کارکنان جمعیت هلال‌احمر این شهرستان خبر داد.

به گزارش نسل آگاه ،  رضا قاسمی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از آنجا که فلسفه وجودی تشکیل سازمان جوانان حضور موثر، فعال و متعهدانه جوانان و نوجوانان در ارائه خدمات بشردوستانه و خیرخواهانه است تلاش در راستای مستحکم کردن پیوند آنها با قرآن و تربیت اسلامی امری مهم و ضروری است.

 

وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره جذب، هدایت و آشنا کردن نسل جوان با فرهنگ قرآن و عترت، تقویت روحیه خدمت، احسان، ایثار و از خودگذشتگی به همنوعان و ارتقای سطح آگاهی، ایجاد انگیزه بیشتر و تقویت بنیه علمی و معنوی اعضا است.
سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان بیرجند با اشاره به گسترش ترویج معارف دینی و قرآنی اعضای سازمان جوانان و کارکنان جمعیت و همچنین تقویت روحیه نشاط و شادابی با استعانت از آیات نورانی و معارف تصریح کرد: از علاقمندان دعوت می‌شود تا 6 بهمن ماه در محل جمعیت هلال احمر شهرستان بیرجند ثبت‌نام کنند.
آمادگی بالای جوانان جمعیت هلال احمر برای شرکت در المپیاد فرهنگی و ورزشی
قاسمی همچنین از آمادگی بالای اعضای جوانان جمعیت هلال احمر شهرستان بیرجند برای شرکت در نخستین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی به میزبانی جمعیت هلال احمر شهرستان فردوس از امروز خبر داد.
وی با بیان اینکه این المپیاد با شعار "جوانان هلال‌ احمر منادیان صلح و دوستی" برگزار می‌شود، افزود: سازمان جوانان به‌ منظور ارتقای سطح آمادگی جسمانی جوانان، ایجاد نشاط و پویایی و تقویت روحیه جوانمردی نسبت به برگزاری این مسابقات اقدام کرده است.
سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان بیرجند افزود: این دوره از مسابقات به منظور احیای مجدد مسابقات ورزشی و بهره‌گیری از ظرفیت اماکن و مجموعه‌های ورزشی جمعیت برای توسعه ورزش همگانی و ارتقای سلامت، آمادگی جسمانی و روحی جوانان عضو جمعیت هلال احمر به منظور ارائه خدمات بشر دوستانه و امدادی است.
قاسمی گفت: شرکت‌ کنندگان این دوره از مسابقات در دو گروه متشکل از 18 نفر از خواهران و 18 نفر از برادران هستند که به مدت 4 روز در محل اردوگاه کشوری آبگرم معدنی هلال فردوس به رقابت می‌پردازند.
وی گفت: برادران در رشته‌های فوتسال، آمادگی جسمانی، شنا و نجات غریق و خواهران نیز در رشته‌های آمادگی جسمانی، والیبال، شنا و نجات غریق به رقابت با تیم‌های دیگر شهرستان‌های استان می‌پردازند.
 

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.