کد مطلب: 6999
تاریخ انتشار : 5 بهم 1393 - 10:30
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:
حضور روحانیون در مدارس پیوند با نوجوانان را تقویت می کند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: حضور روحانیون در مدارس پیوند با نوجوانان را تقویت می کند.

به گزارش نسل آگاه ، به نقل از پانا، حمیدرضا کفاش طی سخنانی در مراسم تقدیر از ائمه جماعات موفق سراسر کشور در قم، که در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی(عج) جمکران برگزار شد، ابتدا با گرامی داشت یاد و خاطره 36 هزار شهید دانش آموز و 5 هزار شهید فرهنگی به خصوص شهیدان رجایی و باهنر گفت: شهدا با تبعیت از امر ولایت، رسم و راه دفاع از دین را به ما آموختند.
وی خطاب به شرکت کنندگان در همایش گفت: حضور شما موید این مطلب است که اگر قرار بر ایجاد تحولی در جامعه است. منشاء آن آموزش و پرورش و مدارسند. حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری نیز این جایگاه رفیع را مبدا هر تحولی ذکر نموده و تاکید کرده اند که آینده کشور ما به دست نوجوانان  است.
وی حضور طلاب و روحانیون را در مدارس از جنبه الگویی مورد توجه قرار داد و با ذکر خاطراتی از برخورد کرامت آمیز حضرت امام(ره) با پزشک خود افزود: گفتار و رفتار روحانیون قطعا تاثیر تربیتی فراوانی بر دانش آموزان دارد و جوانان و نوجوانان اگر کسی را دوست بدارند، رفتار او را ملکه قرار می دهند.
کفاش با اشاره به اینکه دشمن بسیار تلاش می کند پیوند بین مردم و روحانیت را تضعیف کند، گفت: دشمن به شیوه های مختلف در صدد نشان دادن ارتباط ضعیف بین مردم و روحانیت و مساجد است در حالی که حضرت امام(ره) که تربیت شده مکتب اسلام هستند، فرمودند: مساجد سنگرند و مردم همواره با مساجد در ارتباط بوده اند.
وی با تاکید بر نقش روحانیت در دفاع از اسلام یادآور شد: آنچه که مکتب و دین را حفظ کرد، حوزه های علمیه بود و اگر این نقش و احترام به روحانیت تضعیف شود، لطمات بزرگی خواهیم خورد. آموزش و پرورش می تواند با تقویت حضور طلاب و روحانیون در مدارس، این پیوند را به خوبی برقرار و تقویت نماید.
رئیس ستاد اقامه نماز در مدارس کشور با تاکید بر اهمیت ارتباط با نسل جوان و نوجوان گفت: ارتباط با نوجوانان به خصوص در سنین پائین تر، هنر و مهارت خاصی را می طلبد و ضرورت دارد روحانیون در این حوزه به شکل تخصصی وارد شوند.
رئیس سازمان دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش در ادامه آشنایی با مهارت های هنری و فضای مجازی را مورد تاکید قرار داد و افزود: زندگی نوجوان و جوان امروز با تکنولوژی عجین شده و کسانی که مدعی تربیت هستند، اگر از فضای مجازی دور بمانند، از تربیت عقب می افتند.
کفاش دل جوانان و نوجوانان را همچون ظرفی پاک تلقی کرد و با اشاره به فعالیت بیش از 8 هزار سایت مستهجن و غیر اخلاقی گفت: لازمه ورود به فضای مجازی داشتن روحیه فعال و تهاجمی است و باید در فضای جنگ نرم ابتکار عمل از دشمن گرفته شود و ظرف پاک دل جوانان از آنچه دشمن برای آن تدارک دیده، دور بماند.
وی استان قم را در اجرای برنامه های تربیتی بزرگ در کشور پیشرو خواند و افزود: امروز در قم ده ها موسسه فعالیت مجازی ایجاد شده و باید از طلابی که در این فضا فعالیت تربیتی و فرهنگی می کنند، تقدیر کرد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اذعان به اینکه کار تربیتی در مدارس مشقت و ظرافت خاص خود را دارد، موعظه و تذکر و لزوم ارتباط صحیح و سالم را در این راستا ضروری دانست و بیان داشت: نگاه تربیتی به بچه ها باید برگرفته از فرمایش حضرت علی(ع) باشد که فرمودند: تو موجود ضعیفی نیستی بلکه درون تو دنیای بزرگی نهفته است.
وی کیفیت برگزاری نماز جماعت را در مدرسه مهم توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: نباید کیفیت را فدای کمیت کرد بلکه باید به استمرار و تاثیرگذاری آن توجه نمود تا شاهد تربیت گل هایی معطر و انسان هایی وارسته باشیم.
کفاش در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اهانت مجله فرانسوی شارلی ابدو به ساحت پیامبر اکرم(ص) که خود سرچشمه مکارم اخلاق است، یادآور شد: عشق به پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) در جان مسلمانان رسوخ کرده و هیچ کس را یارای آن نیست این محبت و ارادت را  از دل مسلمانان خارج نماید.
وی با عنوان اینکه عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد، این اقدام موهن نشریه فرانسوی را باعث انسجام و بیداری بیشتر مسلمانان در دفاع از مقدسات دینی برشمرد و افزود: حرکت شوم و لجبازی استکبار جهانی و اسلام ستیزان را محکوم می کنیم و در مقابله با عناد آنان با مقدسات، بذر عشق و محبت به پیامبر و اهل بیت(ع) را در دل های پاک و باصفای جوانان خواهیم کاشت.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.