کد مطلب: 7016
تاریخ انتشار : 8 بهم 1393 - 11:38
معلم زاهدانی جهت ایجاد انگیزه و یادگیری هرچه بهتر حروف الفبا در بین دانش آموزان حروف الفبا را برروی مانتو خود طراحی کرد

به گزارش نسل آگاه ، از خط اول، طیبه هامون نورد معلم کلاس اول ابتدایی دبستان علامه حلی ناحیه دو زاهدان با طراحی حروف الفبا برروی مانتو خود و پوشیدن آن در زمان حضور درکلاس در گفتگو با خبرنگارخط اول گفت:معتقدم  لحظه ای که دانش اموز وارد کلاس می شود با توجه به شکلی که که برروی مانتو است و نشانه ای را که می خواهد آموزش ببیند از روی مانتو پیدا می کند و در دفتر می نویسد.

وی افزود :تدریس من درجریان است حالا چه کلامی باشد یا فقط با توجه کردن به لباس من درهر صورت جریان تدرس درزمان حضور من در کلاس هیچ موقع قطع نخواهد بود.

هامون نورد با بیان اینکه برای آموزش باید ازتمام ظرفیت های موجود استفاده کرد ودنبال بهانه نباید بود افزود: من با این کار توانستم دانش اموزانی که به سختی حروف الفبا را یادمی گیرند با این روش به راحتی بتوانند حروف را بخوبی بشناسند وبنویسند.

وی ادامه داد :با توجه به این مساله که با گروه سنی پایین در ارتباط هستم لذا تنوع و ابتکار و خلاقیت در امر آموزش شیرینی درس را برای دانش آموزان دو برابر خواهد کرد .

معلم خلاق زاهدانی با بیان اینکه دانش آموزان حق دارند ساعت درسی خود را بدون استرس بگذارند افزود:زمانیکه پرورش در کنار آموزش قرار گیرد فضای کلاس خارج از هرگونه استرس و اضطرابی باشد صد درصد نتیجه مطلوبتر و موثر تری خواهد داشت.

 

وی هدف از اینکار را ایجاد انگیزه در دانش آموزان دانست و افزود:تدریس یعنی فعال بودن دانش آموزان، هر دانش آموز با استعداد ها و تجربه های خاصی وارد مدرسه می شود چنانچه در اجرای آموزش و تدریس از دانش آموزان کمک گرفته شود و فعالیتهای روزانه ی آنها تقویت شود فواید آن در سنین بالاتر باعث تضمین اخلاقی و رفتاری او خواهد بود.

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.