کد مطلب: 7018
تاریخ انتشار : 8 بهم 1393 - 11:48
طی مراسمی با حضور همسر مرحو م حجت الاسلام ضابط بنیانگذار موسسه روایت سیره شهدا از دانش آموزان قاینی که در طرح لشگر فرشتگان حائز رتبه اول کشوری شدند، تقدیر شد.

به گزارش نسل آگاه ،به نقل از نسیم قاین،خانم حسن پور همسر حجت الاسلام  ضابط  بنیانگذار موسسه روایت سیره شهدا در جمع بانوان شهرستان قاین  گفت: در طی سال های بعد از جنگ به موضوع شهداء و ایثارگری های آنان پرداخته شده است و یادواره های شهدا و کاروان های راهیان نور و سالگردهای شهدا و مناسبتهای مختلف، فرهنگ ایثار و شهادت برای مردم بازگو کرده است و حال طرح لشگر فرشتگان طرحی  ابتکاری تحت عنوان یادبود زنان مجاهد وآسمانی حرکت جدیدی است که به همت نسل سوم انقلاب صورت گرفته است.

وی افزود: وقتی از از فعالیتها و ایثارگریها و سیره و روش و مجاهدت های شهدا گفته می شود دختران و زنان ما با خود می گویند که خوش به حاشان که به چه مقام هایی رسیده اند ،در صورتی که زنان هم در این مجاهدتها نقش داشته اند و شهیده تقدیم نظام و انقلاب نموده ایم.

 

 

زن در عرصه مقاومت و ایستادگی پابه پای مرد قراردارد و زنان هم در جنگ حضور داشته انداما هرکدام به نوع خودش مجاهدت کرده است.

حسن پور افزود: رمز پیروزی انقلاب این است که زنان محرک مردان بودند و زنان هم در دوران دفاع مقدس مجاهدت داشته اند.

وی بیان داشت: مادر عماد مغنیه پس از شهادت فرزندش طی تماسی با حسن نصرالله نسبت  به  اینکه خانواده مغنیه دیگر پسری ندارد که به حزب الله  تقدیم کند، عذر خواهی می کند واین نتیجه  کاری است که زنان ما کردند.

اگر درجبهه مردها جنگیدند ارزشش معادل این است که زن همسر،فرزند ،برادر وپدرش را به جبهه می فرستد وقطعا اگر زنان این ایثار واز خود گذشتگی را نداشتند وپشت مردها را نمی گرفتند مردها هم نمی توانستند به آرامی بجنگند.

ما نمی گوییم همه زنان اینگونه بوده اند اما بیش از نیمی از زنان ما تاثیر گذار بوده اند

زن ومرد جلوی دشمن ایستاده اند.زنان با نوع زنانه ومردان با نوع مردانه ،زنان تنهایی درپشت جبهه ودر خانه ها وبا نگهداری فرزندان ومردان در جبهه ها جنگ دردفاع از مرزوبوم  مقاومت کردند.

زنی که امروز خانه وزندگیش آسمانی است ودختری که پاکدامنی وکم سخنی واندیشه وتعقل را ومدیریت احساس را سرلوحه خود قراردهد خانه قبرش برایش مایه آرامش خواهد بود.

وی اظهارداشت: دراین دوران هم زنان باید با پیروی از فرمان رهبر خود مجاهدت کنند و مجاهدت دراین دوران فرزند آوری ورعایت سبک زندگی اسلامی است که رهبری برآن تاکید فراوان دارند .

در این مراسم که به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی برگزار شده بود  هدایایی از طرف اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان خراسان جنوبی به دانش اموزان،زارع،حجتی،صادقی،اسدالهی ورمضانی اهداگردید

  همچنین دراین مراسم از خانم زهرا فهمیده از بانوان ایثارگر شهرستان قاین که در دوران دفاع مقدس در جبهه حضور داشته  ودراین طرح خاطرات وی به تصویر کشیده شده بود تقدیر شد.

 

دانش اموزان عضو اتحادیه انجمن های اسلامی قاین رتبه اول کشور در طرح لشگر فرشتگان را کسب نمودند

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.