کد مطلب: 7095
تاریخ انتشار : 18 بهم 1393 - 16:17
مسئول دپارتمان رباتیک موسسه نادکو خراسان جنوبی گفت: این مسابقات در محل کانون علمی پژوهشی بسیج بیرجند با شرکت 300 استقبال کننده با 250 ربات برگزار شد

صادق صباغ مسئول دپارتمان رباتیک موسسه نادکو خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار نسل آگاه   از برگزاری مسابقات  رباتیک دانش آموزان استان خبرداد و گفت: این مسابقات در محل کانون علمی پژوهشی بسیج بیرجند  با شرکت 300 استقبال کننده  برگزار شد.
مسئول دپارتمان رباتیک موسسه نادکو خراسان جنوبی با توجه به اینکه امسال تیم قوی تری به مسابقات خواهیم فرستاد ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: دانش آموزان با انگیزه های  خلاقی که داشتند خیلی بهتر در مسابقه شرکت کردند.
صادق صباغ با بیان اینکه 250 ربات در این مسابقه شرکت داده شده اند ابرازداشت: مسابقات در دو دوره ابتدایی و متوسطه برگزار می شود.
وی از اعزام مقام آوران این مسابقه به مسابقات دانشگاه صنعتی شریف خبر داد و بیان کرد: مقام آوران این مسابقه در 30 بهمن و اول اسفند به مسابقات رباتیک دانشگاه صنعتی شریف که به صورت کشوری برگزار خواهد شد شرکت خواهند کرد.
مسئول دپارتمان رباتیک موسسه نادکو خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: از تمامی استان ها نیز در مسابقات رباتیک دانشگاه صنعتی شریف حضور خواهند داشت.
صادق صباغ با اشاره بر رشد چشم گیر استقبال کننده ها نسبت به سال قبل یادآور شد: به دلیل محروم بودن استان ، اینگونه فعالیت ها خیلی کمتر مورد توجه بوده اما امسال با توجه به تبلیغات گسترده ای که در مدارس انجام شده موجب اافزایش استقبال کننده ها در این رشته بوده است.
وی افزود: علاوه بر رشته رباتیک رشته های نانو شیمی، نجوم و جراحی نیز برگزار می شود.
 وی با بیان اینکه  در آموزش این دوره ها از مربی های کار آزموده ای استفاده شده اظهار داشت:10 مربی کارآزموده و سابقه کاری بالا جهت تدریس  رشته رباتیک در حال همکاری هستند.
مسئول دپارتمان رباتیک موسسه نادکو خراسان جنوبی با توجه به اینکه سال گذشته مقام اول مسابقات نادکاپ را نصیب خود کردند تصریح کرد: در مسابقات نادکاپ 17 که در ساری برگزار شد ربات  میکروموس توانست مقام اول را کسب نماید.
صادق صباغ افزود: در دانشگاه صنعتی شریف نیز مقام دوم جراحی را نصیب خود کردند.
وی با بیان اینکه فقط دانش آموزان می توانند در این مسابقات شرکت نمایند یادآور شد: با استقبال بیشتر دانش آموزان فعالیت ما نیز گسترده تر از این خواهد شد و مسابقات نیز خیلی بهتر  از این برگزار خواهد شد.
 
 
انتهای پیام//م.ر