کد مطلب: 9687
تاریخ انتشار : 22 تير 1394 - 12:20
حجاب در نگاه شهدا 3
ارزنده ترین زینت زن
به خاطر بد حجابی هم کلاسی ها از ادامه تحصیل خودداری کرد !

به گزارش نسل آگاه ، شهید علی نوری ممبینی:

به خاطر بد حجابی هم کلاسی ها از ادامه تحصیل خودداری کرد !
نسبت به حجاب خیلی تصب داشت . از بد حجابی و بد حجابی و عدم رعایت شئون اسلامی سخت متنفر بود .از همان دوران نوجوانی در مورد این مسئله حساسیت نشان می داد و امر به معروف ونهی از منکر میکرد .اگر در حالی بود و نمی توانست تذکر بدهد و یا احساس می کرد تذکرش موثر واقنمی شود ،آن محل را ترک می کرد . سال 54که در راهمرمزدرس می خواند تصمیم گرفت در امتحانات ورودی رشته پرستاری شرکت کند .از راهمرمز آمد و چند روز نشست و شبانه روزی درس خواند و در امتحانات ورودی رشته یپرستاری شرکت کرد .بهرغم این که داوطلبان بسیاری شرکت کرده بودند ، قبول شد و به روستا برگشت و بر قبول شدنش رت به ما داد.خیلی خوشحال بود . کیف و اثاثیه اش را برداشت و رفت که مشغول تحصیل در این رشته شود. سه روز بعد دیدیم علی برگشت ! ب او گفتم :(( نرفته ،آمدی!))
گفت :((ای بابا ، با این وضعیت حجابی که آنجاهست وطرز برخورد ظاهری آنها ، مگر می شود درس خواند .))    
 گفتم :(( حالا  برنامه ات چیست ؟))                       
  گفت :(( فعلا از ادامه تحصیل در این رشته ، به رغم علاقه ام ، کمصرف شده ام . شاید به دانشسرای تربیت معلم رفتم ، تا خدا چه بخواهد ؟))  
 
                    
شهید زضا عبد اللهی :
ارزنده ترین زینت زن
ازخواهران عزیزم می خواهم که حجاب سلامی خود را در تمام جاها حفظ کنند و با این کار خود مشت محکمی بر دهان دشمنان اسلام بزنند ؛ همان طور که حضرت فاطمه ( سلام الله علیها ) می فرماید : (( ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است .))
 

برچسب‌ها: